Naujienų archyvas

Turėtume kelti aukštesnus standartus NKKP

Atgal
Meniu

TILS

Paskelbta rugsėjo 23, 2014


„Transparency International“ Lietuvos skyrius (TILS) naujai rengiamoje Nacionalinėje kovos su korupcija programoje (NKKP) siūlo išskirti svarbiausius ateinančių penkių metų tikslus ir pagrįsti, kaip numatytos priemonės konkrečiai prisidės prie korupcijos mažinimo Lietuvoje.

TILS taip pat siūlo į NKKP įtraukti sritis, kurių šiuo metu programos projekte nėra – pavyzdžiui, efektyvesnį ir skaidresnį lobistinės veiklos, Valstybės ir savivaldybių įmonių, NVO sektoriaus veiklos reguliavimą. Be to, TILS ragina daugiau dėmesio skirti pranešėjų apsaugai, politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimui, žiniasklaidos atskaitingumui ir viešiesiems pirkimams. 

Konkrečiai, TILS siūlo peržiūrėti lobistinės veiklos reguliavimą Lietuvoje, nes šiuo metu jis yra neveiksmingas, bei įvertinti VTEK turimus resursus tinkamai lobistinės veiklos priežiūrai.

TILS taip pat kviečia užtikrinti pranešėjų apsaugą bei suteikti galimybę saugiai pranešti apie galimus korupcijos atvejus. TILS siūlo numatyti prievolę valstybės tarnautojams ar politikams pranešti apie jiems žinomą galimai korupcinio pobūdžio pažeidimą darbe. 

Taip pat raginama didinti žiniasklaidos skaidrumą bei numatyti sankcijas žiniasklaidos priemonėms, kurios nepateikia arba neatnaujina informacijos apie savo savininkus. TILS siūlo grąžinti reikalavimą žiniasklaidos priemonių savininkams viešai informuoti apie savo finansinius ryšius su kitomis įstaigomis, apie savo giminystės ryšius su valstybės institucijų pareigūnais.

„Džiugu, kad už programos kūrimą atsakingos institucijos atsižvelgia į naujausių tyrimų rezultatus, siekia matuoti antikorupcinės veiklos pažangą ir aktyviai klausia kitų nuomonės dėl programos turinio. Tačiau, man regis, siekiant nekartoti ankstesnių klaidų, šiai programai galėtumėme kelti dar aukštesnius reikalavimus, susitarti dėl kelių svarbiausių tikslų ir juos įgyvendinti“, sakė „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas.

TILS siūlymus rengiamai Nacionalinei kovos su korupcija programai pateikė Teisingumo ministerijai ir STT. Šiuo metu naujas NKKP projektas yra derinamas, patvirtintas jis galios 2015- 2025 metais. 

Visas TILS pastabas galite rasti čia .Daugiau apie mūsų veiklą

Politikos skaidrumas
Viešųjų finansų skaidrumas
Verslo skaidrumas
Žiniasklaidos skaidrumas
Antikorupcinis ugdymas
Dalyvaujamasis biudžetas
Transparency School